آموزش بازی World of Warcraft در سرور بلیزارد و نسخه Shadowland

در این مقاله توضیحات مختصری درباره چگونگی شروع کردن و آموزش بازی World of Warcraft در سرور بلیزارد برای بازیکنان جدیدی که می خواهند به دنیای این بازی وارد شوند داریم و همچنین می خواهیم درباره گیم پلی و تغییرات کلس های این بازی برای بازیکنان قدیمی توضیحات بیشتری بدهیم .

مراحل اولیه

در ابتدا شما نیازمند ساخت یک اکانت بازی در سرور های بلیزارد هستید که از طریق سایت Battle.net به راحتی این کار را می توانید انجام دهید .

در مرحله بعدی باید پک مجموعه نسخه های قبلی بازی و آخرین نسخه ای که در حال اجرا در سرور های بلیزارد قرار دارد را خریداری کنید (که از طریق فروشگاه سایت تایتان گیم می توانید آن را به آسانی تهیه و استفاده کنید ) در حال حاضر شما دارای یک اکانت بلیزارد همراه با بازی World of Warcraft هستید.

در ادامه با دانلود کردن بازی از سایت های معتبر یا از خود کلاینت Battle.net  وارد بازی می شوید و با وارد کردن اکانت خود به قسمت انتخاب ریلم (Realm) منتقل می شوید.

انتخاب Realm

در این جا شما باید ریلم ( شبیه زیر مجموعه ای از سرور ) را برای بازی انتخاب کنید با قابلیت هایی که بلیزارد از چند سال پیش به بازی اضافه کرد ارتباط بازیکنان با ریلم های دیگر را بسیار بالا برد ولی همچنان یکسری از قابلیت های بازی را شما فقط با هم ریلم های خود دارا هستید. ما به شما ریلم هایی را پیشنهاد می کنیم که هم دارای بازیکنان PVP   و هم PVE  قابل قبولی باشند هم از نظر تعداد بازیکن خیلی شلوغ یا خلوت نباشند حتی شما می توانید ریلم هایی را انتخاب کنید که در بین گیمر های ایرانی محبوبیت بالایی دارند و در آنجا به راحتی دوستان ایرانی زیادی برای بازی کردن پیدا کنید .

ساخت کاراکتر

بعد از این مرحله شما وارد بخش ساخت کاراکتر مورد نظر خود می شوید که با توجه به سلیقه خود ابتدا جبهه ی بازی خود بین Horde  و Alliance  را مشخص می کنید و سپس از بین نژاد های Humans, Dwarf , Night Elves, Gnomes, Draenei, Worgens  برای الیانس ها و از بین Orcs, Undead, Tauren, Trolls, Blood Elves, Goblins برای هورد ها و همین طور Pandaren  که بین هر ۲ گروه مشترک هست یکی را انتخاب کنید .

انتخاب کلس بازی

در مرحله بعدی نوبت به انتخاب کلس بازی شما می رسد که بسیار با اهمیت هست و باید دقت کافی را داشته باشید که بتوانید Class مورد علاقه خودتان و خصوصیاتی که دوست دارید را انتخاب کنید تا از بازی بتوانید لذت کافی را ببرید .

کلس های بازی در موارد زیر دسته بندی می شوند :

 • Warrior
 • Warlock
 • Paladin
 • Rogue
 • Mage
 • Shaman
 • Priest
 • Death knight
 • Monk
 • Hunter
 • Druid
 • Demon Hunter

که هر کدام دارای خواص و ویژگی های خاص خودشان می باشند که درون بازی و در قسمت توضیحات آن می توانید به طور کامل آن ها را مطالعه کنید. لازم به ذکر است که نژاد های بازی هم هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند که شما با توجه به سبک بازی تان باید آن ها را بررسی و انتخاب کنید .

انتخاب جنسیت و شکل ظاهری هیرو

بعد از این مراحل نوبت به انتخاب جنسیت و شکل ظاهری هیروی شما می رسد که با توجه به سلیقه خودتان می توانید آن را طراحی کنید که البته بعضی از موارد آن بعدا در بازی قابل تغییر هست و نیازی نیست نگران یکنواختی چهره کاراکتر خود باشید .

شروع بازی Wow

بعد از پایان این مراحل شما می توانید وارد بازی شوید و مثل تمامی بازی های جهان آزاد نقش آفرینی دیگر به روند بازی ادامه دهید .

در شروع بازی شما با یک منطقه مرتبط با نژادتان روبرو می شوید که با گرفتن ماموریت های مختلف و به اتمام رساندن آن ها لول اپ می کنید تا جایی که سیر داستانی بازی شروع شود.

این نکته را فراموش نکنید که بازی World of Warcraft  تازه بعد از اتمام مراحل داستانی و رسیدن با بالا ترین لول نسخه در جریان ، شروع می شود و شمارا ساعت ها ، روز ها و سال ها درگیر خود می کند .

Level-up کردن هیرو در بسته Shadowlands

خب همان طور که در ابتدا هم گفتیم می خواهیم به توضیحات مختصری درباره چگونگی لول اپ کردن هیرو در بسته الحاقی جدید بازی World of Warcraft Shadowlands بپردازیم.

در این نسخه شرکت بلیزارد برعکس نسخه های قبلی و بر خلاف انتظار ها ماکسیمم لول هیرو هارا به جای ۱۳۰ به ۶۰ کاهش داد ولی به این معنی نیست که مدت زمان کمتری را قرار است صرف داستان بازی یا لول اپ کنیم به همان نسبت در لول های دیگر، روند بازی تقسیم شده است .

از لول ۱ تا ۱۰ بازی تمام بازیکنان از قدیمی تا جدید از هیرو های اصلی تا alt  بازیکنان ، باید در منطقه جدیدی با نام Exile’s Reach  شروع به لول آپ و ارتقای هیروی خود کنند .

در ادامه از لول ۱۰ تا ۵۰ برای بازیکنان قدیمی و کسانی که نسخه های قیلی بازی را نیز بازی کرده باشند به انتخاب خودشان از بین نسخه World of Warcraft Wrath of The Lich king  تا نسخه ی اخر بازی یعنی Battle for Azeroth یکی را انتخاب کرده و سیر داستانی ان را طی می کنند و در ادامه برای لول ۵۰ تا ۶۰ به منطقه جدید بازی یعنی Shadowlands  می روند و با داستان و روایت نسخه جدید بازی دست پنجه نرم می کنند .

اما این روند برای بازیکنان جدید و تازه وارد کمی متفاوت است و آن ها باید از لول ۱۰ تا ۵۰ را در سرزمین های نسخه ی در حال حاضر بازی یعنی Battle for Azeroth  سپری کنند و سپس برای ۱۰ لول اخر خود مانند بقیه بازیکنان به Shadowlands بروند .

امیدوارم از این اموزش بازی wow بهره کافی را برده باشید اگر از بازیکنان قدیمی دنیای وارکرافت هستید منتظر نسخه آخر بازی باشید که با توجه به اخبار منتشر شده ی بازی خبر از تغییرات جدید و جذاب زیادی می دهد.

اگر تازه با World of Warcraft  آشنا شده اید امیدوارم توانسته باشم شما را بیشتر از قبل با این بازی اشنا کنم و علاقه مند تر از قبل شده باشید .

نویسنده : شکیب عقیلی فر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن