بازی های MMORPG

بازی های MMORPG ، یک تجربه هیجان انگیز و همه جانبه را به افراد ارائه می دهند و ما در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به اصول اولیه ای که باید در مورد این نوع بازی ها بدانید بیندازیم و موضوعات کلیدی از جمله موارد زیر را بررسی کنیم:

  • MMORPG به چه معنی است؟
  • چگونه می توانید بازی های MMORPG را بصورت آنلاین انجام دهید؟
  • محبوب ترین ژانرهای بازی MMORPG کدامند؟
  • فاوت بین بازی های MMO و MMORPG چیست؟

بازی های MMORPG چیست؟

معنی کلمه اختصاری MMORPG  ، به نوع بازی هایی اختصاص دارد ، که تعداد زیادی از افراد می توانند در یک دنیای مجازی به طور همزمان با یکدیگر در تعامل باشند.
این توضیحات طولانی مربوط به بازی های MMO است که شامل عناصری است که به بازیکنان اجازه می دهد نقش یک شخصیت خاص را به عهده بگیرند و مسئولیت اقدامات آن شخصیت را در یک محیط مجازی بزرگ، بپذیرند.
در حالی که بسیاری از ویژگی های این نوع بازی ها مشابه بازی های Role-Playing است، اما ویژگی اصلی که بازی های MMORPG را متمایز می‌کند، ابعاد عالی و چگونگی دسترسی این نوع بازی ها به تعداد زیادی بازیکن در سراسر جهان است تا بتوانند در تعامل ، همکاری و رقابت با یکدیگر قرار بگیرند.

برخی از بزرگترین نام های موجود در دنیای بازی MMORPG  (مثل بازی ورد آف وارکرفت)، میلیون ها مشترک دارند که به طور مداوم در حال بازی ، همکاری و رقابت با یکدیگر هستند.

برای به دست آوردن یک گروه واقعی از کاربران، که در نهایت یک بازی MMORPG را تشکیل می دهد، با به عبارتی ایجاد یک بازی MMORPG موفق ، باید مدتی را صرف بررسی ویژگی ها و مشخصه های بازی  های RPG کنید.

بازی های RPG چیست؟

همانطور که ممکن است قبلاً حدس زده باشید ، RPG مخفف بازی های Role-Playing است. این نوع از بازی ، در واقع بازیکنی است که شخصیتی را اتخاذ کرده و به عنوان این شخصیت متفاوت اقداماتی انجام می‌دهد.

RPG ها چندین سال است که تولید می شوند و در واقع سال ها به صورت آفلاین به اشکال متفاوت وجود داشته است. بازی های سطح بالا مانند Dungeons & Dragons یک نمونه قابل توجه از این نوع بازی ها است.
البته ، با توسعه بازی های کامپیوتری با عنصر نقش آفرینی ، این موضوع اجتناب ناپذیر است که جای خود را به سرعت در جهان پیدا می کنند .
بازی های نقش آفرینی مبتنی بر متن (Text-Based) یک نمونه ابتدایی از این نوع بازی ها هستند. البته با توجه به گسترش تکنولوژی این بازی ها روز به روز پیچیده تر می‌شوند.
البته امروزه شبکه اینترنت است که به مردم در سراسر جهان این فرصت را می دهد تا در طیف وسیعی از دنیاهای مجازی خارق العاده با یکدیگر به طور همزمان بازی کنند.

کجا و چگونه بازی های MMORPG را انجام دهید

در طی چند دهه گذشته ، بازی ها به یک صنعت بسیار پر سود میلیارد دلاری در سراسر جهان تبدیل شده اند ، به طوری که تعداد زیادی از مردم ، از نصب و بازی انواع این بازی ها،  بر روی سیستم عامل ها از کنسول ها و رایانه های شخصی گرفته تا دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها لذت می برند.

در حالی که بازی MMORPG ممکن است به طور سنتی به بازی های رایانه های شخصی مرتبط باشد ،اما امروزه گیمرها با توجه به طیف وسیعی از سیستم عامل های موجود به راحتی می توانند این نوع بازی ها بر روی سیستم های خود نصب و بازی کنند.

معروف ترین نام های موجود در دنیای بازی های MMORPG ، همچنان پیوندهای محکمی با سیستم عامل های PC و Mac دارند ، اما تعدادی از عناوین برتر نیز وجود دارند که می توانند در سایر سیستم عامل ها از جمله کنسول ها و حتی موبایل و تبلت نیز پخش شوند.

هنگامی که نوبت به پرداخت هزینه چنین بازی هایی می رسد ، بسیاری تمایل دارند از مدل freemium استفاده کنند،  ساختاری که محتوای اصلی ارائه شده به بازیکنان جدید را به صورت رایگان با مزایا و سپس با دریافت هزینه امکان پذیر می کند.

سایر مدل های پرداخت بازی های MMORPG  در سراسر جهان،  شامل هزینه اشتراک ماهیانه است.
یک مثال خوب از این بازی ها بازی World of Warcraft است که شما میتوانید با خرید گیم تایم و پرداخت هزینه ماهانه از امکانات بازی استفاده کنید.

خرید Shadowlands

خرید Battle For Azeroth

تفاوت بین بازی های MMO و MMORPG چیست؟

همانطور که در یکی از قسمت های همین مقاله صحبت کردیم ، MMO به بازی های آنلاینی گفته می شود که تعداد زیادی از افراد می توانند در یک دنیای مجازی با یکدیگر به طور همزمان در تعامل باشند.
این اصطلاح شامل همه عناوینی است که به بازیکنان اجازه می دهد تا با تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و با آنها بازی کنند.

بنابراین ، MMORPGs در اصل یک ژانر فرعی در جهان گسترده تر MMO ها هستند که نکته اصلی فروش آنها استفاده از عناصر نقش آفرینی است و همانطور که خواهید دید مهم است که از تفاوت های اصلی بین بازی های MMORPGs و MMO ، آگاه باشید.

  1. بازی های MMORPG محبوب تر از بازی های MMO ها هستند.
  2. یازی های MMORPG،  شکل فوق العاده محبوب بین انواع بازی ها هستند که سرگرمی را به یک بعد کاملاً جدید تبدیل می کنند و به شما امکان می دهد تا با افراد مختلفی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.
  3. مانند بسیاری از ژانرهای بازی ، بازی های MMORPG می توانند تنظیمات مختلف را پوشش دهند. با توجه به این نکته ، چه شما به دنبال یک بازی علمی باشید، چه تمایل به وقایع تاریخی داشته باشید و یا به دنبال بازی با تم کارتونی باشید ،  به احتمال زیاد در بازی های MMORPG،   عنوانی پیدا می کنید که در نهایت متناسب با سلیقه شما باشد.
  4. با این وجود شایان ذکر است که بازی ها با یک محیط فانتزی احتمالاً متداول ترین قسمت از دنیای بازی ها هستند که بسیاری از بازیکنان از این فرصت استفاده می کنند تا از واقعیت فاصله بگیرند و خود را در دنیاهای عجیب و غریب و شخصیت های مختلف غرق کنند و در نهایت سرگرم شدن با بازی های MMORPGs می تواند از بهترین نوع انتخاب انواع بازی ها،  برای هر فردی باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن